Home Projektowanie Drzewa, które warto posadzić w ogrodzie i nie tylko

Drzewa, które warto posadzić w ogrodzie i nie tylko

by PoradyOgrodnicze.pl
drzewa, które warto posadzić i nie tylko

Drzewa, które warto posadzić w ogrodzie i nie tylko.

Zieleń jest bardzo ważna. Piękny widok dodaje energii osobom w różnym wieku. Przeczytaj, które drzewa będą ładnie wyglądały w ogrodzie lub innym miejscu.

Zawsze zielone

Pomyśl o gatunkach, które nawet zimą zachwycają, bo mają zielone liście. Przeważnie są to drzewa iglaste, które mogą zastąpić choinkę w domu. Możesz ją mieć w ogrodzie, a przysypana śniegiem będzie wyglądać bajkowo. Wśród tego typu roślin wyróżniamy następujące: jałowiec, kosodrzewina, cis. sosna, a także różne odmiany jodły.

Kwitnące wiosną kwiaty

Magnolia - poradyogrodnicze.pl

Magnolia – poradyogrodnicze.pl

Przyciągają wzrok różnymi kolorami. Mogą to być drzewa owocowe, które zapewnią właścicielom ogrodu, także jabłka lub inne owoce. Między innymi śliwki czy wiśnie. Zaoszczędzisz na kupowaniu ich w sklepie. Będziesz mieć swoje, niedotykane przez innych klientów. Różowe i białe kwiaty posiada piękna magnolia, która potem ma zielone liście. Zachwyci swoim widokiem wszystkich, którzy przyjdą do ogrodu, będą przechodzić ulicą. Należy pamiętać, że magnolii się nie przycina. Gdy to zrobisz, nie zakwitną kwiaty przez długi czas lub wcale.

Inne drzewa godne uwagi

Ładnie się prezentuje jarzębina, forsycja, dąb, kasztan, lilak pospolity, czyli bez, lipa, krzaki róży. Wszystkie, które mają owoce, kwiaty. Proponuję także te, których liście jesienią zachwycają wieloma kolorami. Wtedy ogród na jesień będzie równie piękny, jak wiosną i latem.

Jak widać, możliwości jest wiele. Warto przyjrzeć się drzewom w różnych miejscach, zobaczyć ogrody innych osób. Łatwiej ci będzie zdecydować, które chcesz mieć u siebie.