Home Urządzenia ogrodowe Ogrodzenie z cortenu

Ogrodzenie z cortenu

by PoradyOgrodnicze.pl
Ogrodzenie z cortenu

Ogrodzenie z cortenu

Ogrodzenie ogrodowe pełni nie tylko funkcję izolacyjną. Rozgranicza to, co dostępne od tego, co prywatne, wytycza granicę fizyczną oraz psychologiczną. Pełni także funkcję dekoracyjną, estetyczną. Ogrodzenie z cortenu może pełnić obie te funkcje jednocześnie.

To konkretne rozwiązanie, obmyślane zostało jako rodzaj ogrodowej rzeźby, która faluje pod wpływem podmuchów wiatru, a jednocześnie, ze względu na lokalizację działki, odstrasza jelenie. Ogrodzenie nie jest rozstawione w linii prostej. Wije się miękko przez krajobraz, otacza drzewa, tworzy naturalną falę. W perspektywie elementy wyglądają niekiedy jak lite panele, a z innego punktu widzenia jak ostre żyletki. Warto nadmienić, że ze względu na brak elementów poziomych oraz zaostrzone końce, to ogrodzenie jest praktycznie nie do sforsowania przez nieproszonych gości.

Niepowtarzalne ogrodzenie z cortenu zostało wykonane z elementów o grubości 1,6 centymetra. Każdy element ma ponad 3 metry długości, a w sumie zużyto ich ponad 300 sztuk. Zanurzone są w fundamencie betonowym na głębokość 60cm. Jak już kiedyś pisaliśmy, ogrodzenia z cortenu nie wymagają żadnej konserwacji, malowania czy czyszczenia. Pokryte są warstwą (nie jest to zwykła rdza) oksydacyjną, która doskonale zabezpiecza stal przed czynnikami atmosferycznymi. A jak przepięknie wygląda! Spójrzcie Państwo sami.

Może przeczytasz jeszcze to?