Home Urządzenia ogrodowe Huśtawka ogrodowa- inspiracja

Huśtawka ogrodowa- inspiracja

by PoradyOgrodnicze.pl
Huśtwaka ogrodowa

Huśtawka ogrodowa to uwielbiane przez dzieci urządzenie ogrodowe. Na rynku dostępne są setki gotowych rozwiązań wykonane z tworzyw sztucznych, drewna lub metalu. Konsument ma zatem nieograniczone możliwości wyboru lub budowy własnej konstrukcji.

Huśtawka ogrodowa powinna dostarczać nie tylko radości, ale powinna spełniać wymogi bezpieczeństwa. Jednak ta huśtawka to prawdziwy cud techniki i pomysłowości.

Huśtawka ogrodowa. Foto Dash7Design

Huśtawka ogrodowa- wodospad. Foto: Dash7Design

My natrafiliśmy na huśtawkę nie od parady, bo jak się domyślamy jest nie tylko bezpieczna i ekscytująca, ale jeszcze dodatkowo niezwykle oryginalna i pomysłowa, dzięki wykorzystaniu wodnej kurtyny. Użytkownicy bujając się na przemian uruchamiają i zatrzymują wodną kurtynę, która nie oblewa bawiących się osób.

Ta huśtawka ogrodowa nie jest wymyślną konstrukcją- zbudowano ja ze stalowych profili, a siedziska są zawieszone na linkach. Komplikacja dotyczy jedynie systemu sterowania wodą. Czujniki wysyłają do komputera informację o szybkości i kącie nachylenia siedziska, a następnie dane są błyskawicznie przetwarzane, by dopasować rozmiar otworu przez który przelatuje siedzisko. W skład konstrukcji wchodzą także pompy i 384 zawory, które doprowadzają wodę i które tworzą wrażenie wodnej ściany.

Ta huśtawka została wykonana przez studio z Brooklynu- Dash 7 Design. Gratulujemy inwencji i pomysłowości!

Czy taka wymyślna huśtawka ogrodowa powinna zagościć w którymś z polskich miast?

Więcej informacji o konstrukcji

Może przeczytasz jeszcze to?