Home Projektowanie Jak urządzić przydomową przestrzeń dla dziecka

Jak urządzić przydomową przestrzeń dla dziecka

by PoradyOgrodnicze.pl
Jak urządzić przydomową przestrzeń dla dziecka

Urządzenie przydomowego ogrodu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli wśród naszych domowników obecne są dzieci. Stworzenie przestrzeni przyjaznej najmłodszym wymaga bowiem dokładnego rozplanowania obszaru wokół domu, na którym powinny znaleźć się również inne strefy, takie jak wypoczynkowa, grillowa czy uprawna. Jak zatem zagospodarować domowy ogródek, aby dzieci mogły swobodnie się w nim bawić i dawać upust niespożytym pokładom energii? Podpowiadamy.

Przydomowy ogród przyjazny dzieciom – wyrównanie terenu

Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego też rozpoczęciem kompletowania wyposażenia przydomowego ogrodu należy zadbać o wyrównanie terenu oraz oczyszczenie go z wszelkich pozostałości po drzewach czy kamieniach. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się zasianie trawy pochodzącej z pewnego źródła, choć prywatni klienci coraz częściej mają dostęp do profesjonalnych nawierzchni stosowanych na publicznych placach zabaw – bardzo popularnym rozwiązaniem są płytki gumowe, a także maty przerostowe czy tartan. Tak zabezpieczona nawierzchnia pozwoli najmłodszym bawić się bez obaw o siniaki czy urazy.

Przydomowa przestrzeń dla dziecka – zabawki

Po przygotowaniu powierzchni działki z myślą o potrzebach dzieci, warto przejść do zakupu zabawek i obiektów, dzięki którym będą mogły poczuć się jak w prawdziwym Disneylandzie. Bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym przez rodziców są drewniane place zabaw dla dzieci – całe zestawy można kompletować z różnych komponentów, w zależności od potrzeb naszych pociech i ilości dostępnej przestrzeni wokół domu. Równie sprawdzoną opcją są trampoliny, które potrafią sprawić dzieciakom wiele frajdy, a zwłaszcza tym, które nie cierpią nudy i stagnacji. W ogrodzie można też umieścić huśtawkę na drzewo lub wigwam, który w okresie wakacyjnym będzie dla naszych pociech namiastką wyjazdu pod namiot.

Ogród dla dzieci – część wypoczynkowa

Przy urządzaniu przydomowego ogrodu warto też zwrócić szczególną uwagę na aranżację strefy wypoczynkowej, do której dzieci najczęściej posiadają swobodny dostęp. Dlatego podczas zakupów mebli ogrodowych należy pamiętać, aby wybierać modele, które wyróżniają się trwałością i opływowymi kształtami – tak, aby dziecko podczas zbyt brawurowej zabawy nie nabiło sobie guza. Przy kompletowaniu sprzętów do ogrodu przyjaznego dzieciom warto też pomyśleć o zestawie grającym – poręczne głośniki JBL można łatwo przenosić, a do ich przechowywania nie potrzeba wiele miejsca. Warto też zainwestować w przedłużacze, które z kolei pozwalają być w pełni mobilnym podczas prac porządkowych wokół domu, które wymagają użycia elektronarzędzi.

Może przeczytasz jeszcze to?