Home Rośliny Rośliny kwitnące we wrześniu

Rośliny kwitnące we wrześniu

by PoradyOgrodnicze.pl
Rośliny kwitnące we wrześniu

Wrzesień w ogrodzie to miesiąc, w którym coraz mniej roślin cieszy oko pełnią barw. Prezentujemy rośliny kwitnące we wrześniu, które mogą ozdobić Twój ogród jesienią.  Ta pora roku może być tak samo barwna, jak wiosna czy lato! Dowiedzcie się, które gatunki roślin kwitną i cieszą nasze oko we wrześniu i posadźcie je u siebie.

Rośliny kwitnące we wrześniu – kapusta ozdobna Poradyogrodnicze.pl - rośliny kwitnące we wrześniu - Kapusta ozdobnato jedyny z gatunków kapusty, który uprawiany jest w celach dekoracyjnych. Ta jednoroczna roślina kwitnie w okresie jesienno-zimowym i osiąga wysokość nawet do 30 cm. Przyciągające uwagę, zielono-fioletowo-różowe liście wspaniale komponują się zarówno na rabacie, w donicy jak i w wieżach kwiatowych.
Jeżówka purpurowa – to roślina, która zimuje w gruncie. Jej okres kwitnienia przypada od czerwca do października. Roślina ma kwiaty-koszyczki o barwie białej, różowej, purpurowej lub czerwonej. To bylina krótkotrwała, jednak tworzy dużo „samosiejek”.

Rośliny kwitnące we wrześniu – wrzos pospolity – to jeden z synonimów jesieni. Te niewysokie, dorastające do 30cm krzewinki kwitną na biało, różowo i fioletowo od sierpnia do zimy. Doskonale wyglądają sadzone w dużych grupach, tworząc kwietne dywany. Wybierzmy dla wrzosów stanowisko słoneczne oraz dość żyzną i świeżą glebę.

Rośliny kwitnące we wrześniu – aster nowobelgijski – wieloletnia, okazała bylina dorastająca do 150cm wysokości. Jej ozdobą są bujne, okrągłe kwiatostany w kolorach różu i fioletu. Astry kwitną od wczesnej jesieni do pierwszych mrozów. Sadząc je, pamiętajmy aby od frontu posadzić inne rośliny, gdyż astry mają tendencje do zasychania od dołu, co nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Rośliny kwitnące we wrześniu – rudbekia błyskotliwa – wieloletnia bylina popularna głównie w ogrodach wiejskich, jednak nie tylko. Kwiaty o przepięknej żółtej barwie cieszą wzrok do października.
Z uwagi na dekoracyjność w szczególności polecamy odmianę 'Goldsturm’ ( o kwiatach żółtych i brązowym środku, dorasta do 70cm).

Rośliny kwitnące we wrześniu – pięciornik krzewiasty –Poradyogrodnicze.pl - rośliny kwitnące we wrześniu - Pięciornik krzewiasty idealnie nadaje się na kwitnące obrzeża rabat, skalniaki, żywopłoty czy szpalery. Jest także dobrą rośliną okrywową. Można go posadzić pod wysokimi krzewami i bylinami. Idealnie komponuje się z roślinami o fioletowych i niebieskich kwiatach (np. lawenda czy budleja). Tworzy ciekawe kompozycje z tawułami, berberysami i roślinami iglastymi.

Decydując się na rośliny kwitnące we wrześniu, zatrzymamy lato na nieco dłużej, a ich widok pomoże nam zwalczyć spadek nastroju, która zazwyczaj pojawia się właśnie o tej porze roku.

Może przeczytasz jeszcze to?